hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Ake je Božie meno?

príspevkov
21
zobrazení
70
tému vytvoril(a) 22.6.2026 09:09 qwert
posledná zmena 23.6.2026 14:25
1
22.06.2026, 09:09
V Starom zákone viackrát čítame, že Boh oslovil človeka a predstavil sa. Zavolal na Abraháma a povedal: „Ja som El-šaddaj. Choď predo mnou a buď dokonalý!“ (

1. Mojžišova 17,1)

El-šaddaj znamená „Silný Boh všemohúci“, ktorý je dostatočný ku všetkému. Toto je základom našej viery – že máme Boha, ktorému nie je nič nemožné. Pre Abraháma bolo zásadne dôležité, ako sa mu Boh predstavil, lebo mal uveriť neľahkému zasľúbeniu, a síce, že sa mu v pokročilom veku, kedy už nebolo žiadnej nádeje na splodenie potomstva, narodí syn.

Ďalším miestom, kde sa nachádza zmienka o Božom mene, je

2. kniha Mojžišova

, kde sa Stvoriteľ predstavuje Mojžišovi. Na otázku, aké je Jeho meno, Boh odpovedal tým prazvláštnym menom, o ktorom sa vedie mnoho diskusií.: „A Boh riekol Mojžišovi: SOM, KTORÝ SOM. A ďalej riekol: Takto povieš synom Izraelovým: SOM ma poslal k vám.“ (2. Mojžišova 3,14) Z tohto mena sa dá veľmi dobre pochopiť, aký Boh je. Je nemenný, aký bol včera, taký bude aj dnes. Nestarne, nepodlieha zmenám, neslabne, je stále ten istý. V origináli je toto meno zapísané spoluhláskami JHVH, čo určitá náboženská skupina, pre ktorú je toto meno základom ich výlučnej existencie, prekladá ako JEHOVA. Vznik tohto čítania Božieho mena bol zapríčinený čítaním samohlások hebrejského slova Adonai spolu so spoluhláskami Božieho mena JHVH. Židia totiž z úcty k Božiemu menu (aby neporušili prikázanie o braní Božieho mena nadarmo), vždy keď sa v texte objavilo JHVH, čítali slovo Adonai, ktoré znamená Pán (Hospodin). Pravdepodobnejšie ako JEHOVA je však JAHVE.
none
2

1. qwert 22.06.2026, 09:09

V Starom zákone viackrát čítame, že Boh oslovil človeka a predstavil sa. Zavolal na Abraháma a povedal: „Ja som El-šaddaj. Choď predo mnou a buď dokonalý!“ (1. Mojžišova 17,1) El-šaddaj znamená „Silný Boh všemohúci“, ktorý je dostatočný ku všetkému. Toto je základom našej viery – že máme Boha, ktorému nie je nič nemožné. Pre Abraháma bolo zásadne dôležité, ako sa mu Boh predstavil, lebo mal uveriť neľahkému zasľúbeniu, a síce, že sa mu v pokročilom veku, kedy už nebolo žiadnej nádeje na splode...

22.06.2026, 09:13
Pre nás je ešte dôležité, že Boh sa viackrát predstavil tak, že k tomuto menu pridal ďalší prívlastok, ktorý Ho charakterizuje. Ako sa Boh predstaví, taký aj je. Nie je to ako s ľudskými menami, kedy sa niekto predstaví ako Čierny a je „blonďák“.

Jahve Nissi znamená, že „Boh je prápor

“, čo nás vyučuje o tom, že Boh okrem toho, že je láska, je aj bojovníkom, ktorý sa nikdy neunaví ani nezvlažnie v boji proti neprávosti hriechu a za záchranu ľudského života. Aj v Zjavení Jána sa nachádzajú obrazy o tom, ako Pán účtuje so svojimi nepriateľmi. Ďalej nájdeme

Jahve Šalom – „Hospodin je pokoj“.

Hľadanie Boha je spojené s pokojom. Boží pokoj v našom vnútri je spoľahlivým znamením toho, že ideme správnym smerom. Človek, ktorý má konflikty doma, v robote aj v cirkvi, nemôže hlbinám Božím porozumieť. Tiež nie je dobré dať sa ovplyvniť impulzmi, ako sú reči, správy, obrazy, bilboardy, agresívna hudba, ktoré človeka vzrušujú, lepšie povedané – rozrušujú. Pokoj je lepší.

Jahve Jirech – „Hospodin opatrí“

, čo je pre nás povzbudením, keď hľadáme naplnenie našich potrieb a zaopatrenie. To, že sa o nás stará, je súčasťou Jeho charakteru.

Ďalšie meno je Jahve Raffa –

„Boh, ktorý uzdravuje“. Často si to pripomíname, keď sa modlíme za chorých. Odvolávame sa na Jeho charakter a vidíme aj výsledky – ľudia sú uzdravovaní.

V Biblii nájdeme aj meno Jahve Cidkenu, čo sa dá preložiť aj ako „Boh je spravodlivosť

“. Spravodlivosť nemáme sami v sebe. Boh nás ospravedlňuje a Svätý Duch prináša pocit odpustenia a spravodlivosti do nášho srdca. Podobne je to aj s

Jahve M’Kadeš, čo znamená, že „Boh je ten, ktorý nás posväcuje“

. Boh nám pripočítal svoju spravodlivosť a svätosť, keď sme sa obrátili, no potom my musíme spravodlivosť uviesť do praxe vo svojich životoch a usilovať sa žiť bohabojným, svätým životom, čo znamená, že sa musíme oddeliť od obecného. Ježiš povedal, že cesta k spáse je úzka a ten, kto sa pre ňu rozhodne, musí rátať s tým, že nemôže robiť všetky skutky, ktoré robí okolitý svet.
none
3

2. qwert 22.06.2026, 09:13

Pre nás je ešte dôležité, že Boh sa viackrát predstavil tak, že k tomuto menu pridal ďalší prívlastok, ktorý Ho charakterizuje. Ako sa Boh predstaví, taký aj je. Nie je to ako s ľudskými menami, kedy sa niekto predstaví ako Čierny a je „blonďák“. Jahve Nissi znamená, že „Boh je prápor“, čo nás vyučuje o tom, že Boh okrem toho, že je láska, je aj bojovníkom, ktorý sa nikdy neunaví ani nezvlažnie v boji proti neprávosti hriechu a za záchranu ľudského života. Aj v Zjavení Jána sa nachádzajú obrazy ...

22.06.2026, 09:15
Meno Otec

V tzv. veľkňazskej modlitbe v 17. kapitole Evanjelia podľa Jána sa Ježiš modlí nasledovne: „Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta.“ (Ján 17,6) Ľudia polemizujú o tom, ktoré to je meno, no Ježiš ho pritom vyslovil v úvode modlitby. Povedal „Otče“ a toto oslovenie použil ešte päťkrát, v jednom prípade dokonca „svätý Otče“.

Ľudí Starej zmluvy ani len nenapadlo, že by k Všemohúcemu pristupovali ako k Otcovi.

Niektoré náboženské skupiny tvrdia, že meno, ktoré Ježiš zjavil ľuďom, je ono záhadné JHVH. Vzhľadom na uvedené je to úplný nezmysel a apoštoli sa nikdy nemodlili v tomto mene. JHVH ani raz nenájdeme v Novom zákone, lebo bol napísaný po grécky. Naopak, Ježiš vyučuje svojich učeníkov, aby Boha oslovovali „Otče“ a vidíme, že prvá cirkev sa tohto príkladu držala. Nie je dôvod, prečo by sme sa my mali správať ináč.

Keďže ľudia majú aj prirodzených otcov, aj otcov vo viere, je nutné meno špecifikovať a v modlitbe povedať „nebeský Otče“ alebo „svätý Otče“. Tieto mená si v žiadnom prípade nemôžu privlastniť ľudia, lebo patria Bohu.

none
9

1. qwert 22.06.2026, 09:09

V Starom zákone viackrát čítame, že Boh oslovil človeka a predstavil sa. Zavolal na Abraháma a povedal: „Ja som El-šaddaj. Choď predo mnou a buď dokonalý!“ (1. Mojžišova 17,1) El-šaddaj znamená „Silný Boh všemohúci“, ktorý je dostatočný ku všetkému. Toto je základom našej viery – že máme Boha, ktorému nie je nič nemožné. Pre Abraháma bolo zásadne dôležité, ako sa mu Boh predstavil, lebo mal uveriť neľahkému zasľúbeniu, a síce, že sa mu v pokročilom veku, kedy už nebolo žiadnej nádeje na splode...

22.06.2026, 19:13
Boh používal viacero mien počas obdobia. Pri rozhodnutí ktoré je jeho definitívne meno preto treba vychádzať :

1 : Z veršov kde je napísané "toto je moje meno NAVEKY".

"„Izraelitom povedz toto: ‚Poslal ma k vám HOSPODIN (JHVH), Boh vašich otcov — Boh Abraháma, Boh Izáka a Boh Jákoba.‘ Toto je moje MENO NAVEKY, ktorým si ma budú pripomínať a vzývať z pokolenia na pokolenie"

odkaz

Takže meno JEHOVAH je dané naveky na pripomínanie a vzývanie...

__________________

2 : Boh síce viac krát spomínal svoje meno, ale Izaiáš je najmladšia zmienka kde Boh definuje svoje meno. Odvtedy nenájdeš mladšiu zmienku v Písme kde by Boh definoval nejaké dalšie meno. Boh odvtedy nielenže nedefinoval svoje nové meno, ale ani nezrušil to meno JHVH ktoré povedal v Izaiášovi.
Ak by ti šéf v roku 2006 povedal "volaj ma Vlado" ale v roku 2026 by ti povedal "volaj ma Karol", tak ktorým menom by si ho oslovoval ? Tým z roku 2006, alebo tým ktoré ti povedal ako POSLEDNE a totiž v roku 2026 "Karol" ? No nazýval by si ho tým menom ktoré povedal ako posledné.
____________

Izaiáš je pritom stále platný, pre kresťanov prestal platiť len Mojžišov Zákon ale proroci stále platia. Proroctvá v prorokoch o Mesiášovi ktoré ešte Ježiš nenaplnil sú stále v platnosti a stále sa čaká na ich naplnenie. Učenie v prorokoch o Božom mene je stále v platnosti, kedže v Novom Zákone nikde nebolo JHVH zrušené, naopak - viacero veršov aj v Novom Zákone uvádza doležitosť modliť sa v Božom mene.
none
11

9. Tomas123456 22.06.2026, 19:13

Boh používal viacero mien počas obdobia. Pri rozhodnutí ktoré je jeho definitívne meno preto treba vychádzať :

1 : Z veršov kde je napísané "toto je moje meno NAVEKY".

"„Izraelitom povedz toto: ‚Poslal ma k vám HOSPODIN (JHVH), Boh vašich otcov — Boh Abraháma, Boh Izáka a Boh Jákoba.‘ Toto je moje MENO NAVEKY, ktorým si ma budú pripomínať a vzývať z pokolenia na pokolenie"

https://biblehub.com/text/exodus/3-15.htm

Takže meno JEHOVAH je dané naveky na pripomínanie a vz...

22.06.2026, 20:12
už si sa prepnul na jehovistov...este sa popasuj s trojedinnostou, ty to dáš.....
none
12

11. qwert 22.06.2026, 20:12

už si sa prepnul na jehovistov...este sa popasuj s trojedinnostou, ty to dáš.....

22.06.2026, 20:25
Ja som ti moc neveril..si nestaly, ľahko ovplyvniteľný....zmietaný....ktovie ako to máš s potopou, peklom.....no nezávidim ti, takto blúdiť.....zdá sa mi že aj alaha by si bol schopny vzývať, len aby ťa uzdravil......
none
13

12. qwert 22.06.2026, 20:25

Ja som ti moc neveril..si nestaly, ľahko ovplyvniteľný....zmietaný....ktovie ako to máš s potopou, peklom.....no nezávidim ti, takto blúdiť.....zdá sa mi že aj alaha by si bol schopny vzývať, len aby ťa uzdravil......

22.06.2026, 21:53
Tak ocividne si nikdy nebol vazne chory, a nie mesiace ... lebo ved syty hladnemu neveri... preco Boh neuzdravuje pri evanueliu prosperity ?
none
14

13. Tomas123456 22.06.2026, 21:53

Tak ocividne si nikdy nebol vazne chory, a nie mesiace ... lebo ved syty hladnemu neveri... preco Boh neuzdravuje pri evanueliu prosperity ?

22.06.2026, 22:12
Nie vždy su ľudia uzdravení, to je fakt. Niekto je uzdraveny hned, niekto po dlhšom čase. Nezavidim ti, tomu ver ako pišem v 12.
none
4
22.06.2026, 09:42
Zjavenie „SOM, KTORÝ SOM“ vyčnieva nad všetkými ostatnými menami, lebo je to prvé osobné meno Boha, zjavené celému národu, ktoré definuje celú Starú zmluvu.
A práve preto Ježiš nemohol zjavovať JHWH — to už bolo zjavené.

Ježiš zjavuje niečo nové: Boha ako Otca.

none
5
22.06.2026, 14:34
V Biblii sa nachádzajú tri hlavné pôvodné mená Boha (Jahve, Elohim, Adonai), od ktorých sa odvíjajú desiatky zložených mien vyjadrujúcich Božie vlastnosti a činy.

Kompletný zoznam všetkých hlavných a zložených biblických mien Boha s ich presným významom.

Tri primárne mená Boha



Jahve (JHVH / Jehova):

Jediné vlastné meno Boha. Znamená „Ja som, ktorý som“ alebo „Súci“. Vyskytuje sa v Starom zákone takmer 7 000-krát.

Elohim:

Znamená „Boh“, „Stvoriteľ“ alebo „Mocný vládca“. Používa sa hneď v prvom verši Biblie (Genezis 1:1).

Adonai:

Prekladá sa ako „Pán“ alebo „Majster“. Vyjadruje Božiu zvrchovanosť a autoritu nad človekom.

Zložené mená s koreňom „El“ (Boh)



El Šadaj (El Shaddai)

: „Všemohúci Boh“ alebo „Vše-postačujúci Boh“.

El Eljon:

„Najvyšší Boh“ – vyjadruje, že Boh je nad všetkými ostatnými domnelými bohmi.

El Olám:

„Večný Boh“ alebo „Boh vekov“.

El Roi:

„Boh, ktorý ma vidí“ (pomenovala Ho tak Hagar na púšti).

El Chaj:

„Živý Boh“.

El Kanná:

„Žiarlivý Boh“ (v zmysle horlivej lásky, ktorá nestrpí modly).

Zložené mená s koreňom „Jahve“ (Hospodin)Tieto mená ľudia Bohu dávali po tom, čo s ním zažili konkrétnu životnú skúsenosť:



Jahve Jireh:

„Hospodin sa postará“ (Abrahám na hore Mória).

Jahve Rapha (Rofé):

„Hospodin, ktorý uzdravuje“.

Jahve Šalom:

„Hospodin je pokoj“ (Gideon po stretnutí s anjelom).

Jahve Nissi:

„Hospodin je moja zástava“ (víťazstvo nad Amalekitmi).

Jahve Raah:

„Hospodin je môj pastier“ (zo známeho Žalmu 23).

Jahve Shamma (Šama)

: „Hospodin je prítomný“ alebo „Hospodin je tam“.


Jahve Cebaot (Sabaoth)

: „Hospodin zástupov“ (Pán nebeských vojsk a hviezd).

Jahve Cidkenu:

„Hospodin, naša spravodlivosť“.

Jahve Mekodišchem:

„Hospodin, ktorý vás posväcuje“.

Jahve Hoseenu:

„Hospodin, náš Tvorca“.

Ostatné tituly Starého zákona



Atik Jomin:

„Vekitý dňami“ alebo „Starodávny dňami“ (z proroka Daniela).

Eš Ochlá

: „Stráviaci oheň“ (Boh spravodlivého hnevu a svätosti).

HaŠem:

Židovský výraz znamenajúci doslova „To Meno“. Používa sa pri čítaní textu, aby sa vyhlo vysloveniu svätého mena JHVH.

Mená a tituly v Novom zákoneNový zákon rozširuje poznanie Boha prostredníctvom postavy Ježiša Krista a Ducha Svätého:



Theos:

Grécky ekvivalent pre slovo Boh.

Kyrios:

Grécky výraz pre Pán.

Abba:

Aramejské detské oslovenie „Ocko“ vyjadrujúce dôverný vzťah k Bohu Otcovi.

Alfa a Omega:

„Prvý a Posledný“, „Začiatok i Koniec“ (zo Zjavenia Jána).

Logos: „Slovo“

(označenie pre Ježiša ako Božie Slovo na začiatku Jánovho evanjelia).

Immanuel:

„Boh s nami“ (proroctvo o narodení Ježiša).

Paraklétos:

„Tešiteľ“ alebo „Obhajca“ (označenie pre Ducha Svätého).


none
6

5. Yanko 22.06.2026, 14:34

V Biblii sa nachádzajú tri hlavné pôvodné mená Boha (Jahve, Elohim, Adonai), od ktorých sa odvíjajú desiatky zložených mien vyjadrujúcich Božie vlastnosti a činy.

Kompletný zoznam všetkých hlavných a zložených biblických mien Boha s ich presným významom.

Tri primárne mená Boha

Jahve (JHVH / Jehova): Jediné vlastné meno Boha. Znamená „Ja som, ktorý som“ alebo „Súci“. Vyskytuje sa v Starom zákone takmer 7 000-krát.

Elohim: Znamená „Boh“, „Stvoriteľ“ alebo „Mocný vládc...

22.06.2026, 15:21
Máme Jehovistov…
ale kde sú Elohimci?
Kde sú Adonajci?
Kde sú El‑Šaddajisti?

To by bola pestrá scéna
Elohimci by tvrdili, že oni majú to najstaršie meno,
Adonajci by sa modlili len s titulom Pán,
a Šaddajisti by mali zborové tričká „Všemohúci team“.
none
7

6. qwert 22.06.2026, 15:21

Máme Jehovistov…
ale kde sú Elohimci?
Kde sú Adonajci?
Kde sú El‑Šaddajisti?

To by bola pestrá scéna
Elohimci by tvrdili, že oni majú to najstaršie meno,
Adonajci by sa modlili len s titulom Pán,
a Šaddajisti by mali zborové tričká „Všemohúci team“.

22.06.2026, 17:36
Simeon nám práve vyrozprával, ako Boh po prvý raz obrátil svoju pozornosť na iné národy, aby z nich vybral ľud pre svoje meno. (Skutky 15:14)

Ste moji svedkovia,“ vyhlasuje Jehova, „môj služobník, ktorého som si vyvolil,
aby ste ma poznali a verili vo mňa a pochopili, že som stále ten istý.
Predo mnou nebol vytvorený nijaký Boh a ani po mne nebude.
Ja, ja som Jehova a okrem mňa nie je iný záchranca.“
(Izaiáš 43:10–12)

============================

Máme Jehovistov…
ale kde sú Elohimci?
Kde sú Adonajci?
Kde sú El‑Šaddajisti?

no kdeže všetci títo sú?
poviem ti:
ak aj existovali, tak bez Božej podpory sa - rovnako ako Milosť - ďaleko nedostali.
none
8

7. solo12 22.06.2026, 17:36

Simeon nám práve vyrozprával, ako Boh po prvý raz obrátil svoju pozornosť na iné národy, aby z nich vybral ľud pre svoje meno. (Skutky 15:14)

„Ste moji svedkovia,“ vyhlasuje Jehova, „môj služobník, ktorého som si vyvolil,
aby ste ma poznali a verili vo mňa a pochopili, že som stále ten istý.
Predo mnou nebol vytvorený nijaký Boh a ani po mne nebude.
Ja, ja som Jehova a okrem mňa nie je iný záchranca.“ (Izaiáš 43:10–12)

============================

Máme Jehovistov…<b...

22.06.2026, 18:14
Vôbec si to nepochopil....maš tak zažrate v sebe učenie jehovistov
none
10

7. solo12 22.06.2026, 17:36

Simeon nám práve vyrozprával, ako Boh po prvý raz obrátil svoju pozornosť na iné národy, aby z nich vybral ľud pre svoje meno. (Skutky 15:14)

„Ste moji svedkovia,“ vyhlasuje Jehova, „môj služobník, ktorého som si vyvolil,
aby ste ma poznali a verili vo mňa a pochopili, že som stále ten istý.
Predo mnou nebol vytvorený nijaký Boh a ani po mne nebude.
Ja, ja som Jehova a okrem mňa nie je iný záchranca.“ (Izaiáš 43:10–12)

============================

Máme Jehovistov…<b...

22.06.2026, 20:10
Jehovisti môžete tlačiť meno Jehova do Nového zákona koľko chcete, ale mate smolu. Nový zákon má len jedno meno, ktoré Boh ustanovil pre spásu a to nie je Jehova. Biblia hovorí jasne

1. Niet iného mena pod nebom, daného ľuďom, v ktorom by sme mali byť spasení.(Sk 4:12)
A to meno je o pár veršov vyššie presne určené:

v mene Ježiša Krista Nazaretského

(Sk 4:10)

2.Pred menom Ježiša pokľakne každé koleno… a každý jazyk vyzná, že Ježiš Kristus je Pán.“ (Fil 2:10–11)
Nie Jehova.
Ježiš.


3..A všetko, čokoľvek robíte… robte v mene Pána Ježiša.

(Kol 3:17)
Nie v mene Jehova.

4..Tým, čo veria v jeho meno, dal moc stať sa Božími deťmi. (Jn 1:12)
A evanjelium nikde nehovorí, že to meno je Jehova.

5..Pavol je vyvolená nádoba, aby niesol moje meno medzi národy.!!!!

“ (Sk 9:15)
A to meno je Ježiš, nie Jehova.

6...Ak vás hanobia pre meno Kristovo… (1Pt 4:14

)
Nie pre meno Jehova.

Nový zákon ani raz nepovie, že kresťania nesú meno Jehova.
Ale desiatky ráz hovorí, že nesú meno Ježiša.

Preto je úplne mimo, keď niekto berie Iz 43 (Starý zákon, Izrael, tetragram) a tlačí ho do Skutkov 15 (Nový zákon, cirkev, gréčtina bez tetragramu).to už je zufalstvo....

Starý zákon = Izrael a JHWH.
Nový zákon = cirkev a Ježiš Kristus.

A spása je len skrze Ježiša, nie skrze Jehova.

none
15

10. qwert 22.06.2026, 20:10

Jehovisti môžete tlačiť meno Jehova do Nového zákona koľko chcete, ale mate smolu. Nový zákon má len jedno meno, ktoré Boh ustanovil pre spásu a to nie je Jehova. Biblia hovorí jasne

1. Niet iného mena pod nebom, daného ľuďom, v ktorom by sme mali byť spasení.(Sk 4:12)
A to meno je o pár veršov vyššie presne určené:
v mene Ježiša Krista Nazaretského (Sk 4:10)

2.Pred menom Ježiša pokľakne každé koleno… a každý jazyk vyzná, že Ježiš Kristus je Pán.“ (Fil 2:10–11)
Nie J...

23.06.2026, 13:53
"Preto je úplne mimo, keď niekto berie Iz 43 (Starý zákon, Izrael, tetragram) a tlačí ho do Skutkov 15 (Nový zákon, cirkev, gréčtina bez tetragramu).to už je zufalstvo...."

Nevyplnené proroctva ktoré Ježiš ešte nestihol vyplniť sa v prorokoch nachádzajú, ale v Novom Zákone nie. Sú tieto proroctvá neplatné, kedže sa nachádzajú iba v prorokoch ale nie v Novom Zákone ?

none
16

15. Tomas123456 23.06.2026, 13:53

"Preto je úplne mimo, keď niekto berie Iz 43 (Starý zákon, Izrael, tetragram) a tlačí ho do Skutkov 15 (Nový zákon, cirkev, gréčtina bez tetragramu).to už je zufalstvo...."

Nevyplnené proroctva ktoré Ježiš ešte nestihol vyplniť sa v prorokoch nachádzajú, ale v Novom Zákone nie. Sú tieto proroctvá neplatné, kedže sa nachádzajú iba v prorokoch ale nie v Novom Zákone ?

23.06.2026, 13:56
chap to tak, že tlaci Jehovu do noveho zakona.....nejde teraz o proroctvá.....
none
17

16. qwert 23.06.2026, 13:56

chap to tak, že tlaci Jehovu do noveho zakona.....nejde teraz o proroctvá.....

23.06.2026, 13:59
Nevyplnené proroctvá sú rovnaký princíp.. proroci ich používajú, ale v NZ sa nezmienujú... rovnako tak JHVH sa v prorokoch používa, ale v NZ sa nepoužíva. Takže princíp je zcela rovnaký...
none
18

17. Tomas123456 23.06.2026, 13:59

Nevyplnené proroctvá sú rovnaký princíp.. proroci ich používajú, ale v NZ sa nezmienujú... rovnako tak JHVH sa v prorokoch používa, ale v NZ sa nepoužíva. Takže princíp je zcela rovnaký...

23.06.2026, 14:06
už to pletieš.....
none
19

18. qwert 23.06.2026, 14:06

už to pletieš.....

23.06.2026, 14:10
Bude z toho svetrík ?
none
20

19. Osvletený 23.06.2026, 14:10

Bude z toho svetrík ?

23.06.2026, 14:20
ten upletie aj nohavice
none
21

20. qwert 23.06.2026, 14:20

ten upletie aj nohavice

23.06.2026, 14:25
Aj vaječnice ?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2026 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 153 734 B vygenerované za : 0.135 s unikátne zobrazenia tém : 2 115 414 unikátne zobrazenia blogov : 21 682 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti :

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto (nie) je online

hľadanie :

blog dňa :

Accessing Immediate Cash Through 콘텐츠이용료 현금화 Is Easier Than You Think The process of using odkaz to access immediate cash is significantly easier than most people expect when they first encounter it. You do not need to ...

citát dňa :

Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.