1
|
Máme dnes rôzne skupiny, ktoré sa cítia byť prenasledované a odmietané. Začnime tými najhlasnejšími, Jehovistami. Oni sami o sebe hovoria, že sú najviac prenasledovaní.
Ale uvedomujú si prečo?
Myslia si, že sú prenasledovaní ako kresťania, ktorí prijali Božiu moc? Ako tí, o ktorých hovoril Ježiš: „Budú vás prenasledovať pre moje meno?“
Lenže tu je fakt:
Oni nie sú prenasledovaní ako kresťania. Kresťanstvo odmietli. Neodmietli moc, ktorá bola v Ježišovi — tú berú ako fakt. Odmietli však pokračovanie tej istej Božej moci po apoštoloch. Podľa nich zázraky, uzdravenia a pôsobenie Ducha boli len „na chvíľu“ a ďalej nepokračovali.
Ich konflikt teda nie je pre Krista. Ich konflikt je pre ich systém.
Najmenej prenasledovaní sú náboženskí kresťania Tí, ktorí majú formu, ale nie moc. Tí, ktorým Božia moc neprekáža, lebo ju nikdy nezažili.
A kto je skutočne prenasledovaný? Tí, ktorí prijali Božiu moc. Znovuzrodení kresťania. Tí, v ktorých pôsobí Duch Svätý.
A kto ich prenasleduje?
Nie svet. Nie ateisti. Nie „bezbožní“.
Prenasledujú ich náboženskí ľudia.
Presne tak, ako po zmŕtvychvstaní:
Pavol bol veriaci, náboženský, horlivý — a prenasledoval znovuzrodených kresťanov.
Neprenasledoval hriešnikov.
Neprenasledoval pohanov.
Prenasledoval tých, v ktorých bola Božia moc. Neskôr sa to obratilo a Pavol bol prenasledovaný prave pre Božiu moc....
A dnes je to rovnaké.
Je pochopiteľné, že niekto prenasleduje Jehovistov, ktori hovoria že su kresťania.... oni ale odmietli kresťanstvo, odmietli zmŕtvychvstanie, odmietli Ducha.
Ale prečo prenasledovať znovuzrodených kresťanov? Prečo prenasledovať tých, v ktorých pôsobí Božia moc?
Odpoveď je rovnaká ako v Skutkoch apoštolov:
Lebo náboženstvo vždy bojuje proti tomu, čo nevie kontrolovať. A Božiu moc kontrolovať nevie.
|
 |
|
2
|
|
|
1. qwert dnes, 11:43
Máme dnes rôzne skupiny, ktoré sa cítia byť prenasledované a odmietané. Začnime tými najhlasnejšími, Jehovistami. Oni sami o sebe hovoria, že sú najviac prenasledovaní. Ale uvedomujú si prečo? Myslia si, že sú prenasledovaní ako kresťania, ktorí prijali Božiu moc? Ako tí, o ktorých hovoril Ježiš: „Budú vás prenasledovať pre moje meno?“ Lenže tu je fakt: Oni nie sú prenasledovaní ako kresťania. Kresťanstvo odmietli. Neodmietli moc, ktorá bola v Ježišovi — tú berú ako fakt. Odmietli však po...
▲
dnes, 11:56
|
Keď sa pozrieme do Písma, vidíme jeden šokujúci fakt:
Najväčšou prekážkou pre ľudí, ktorí by mohli prísť k Bohu, nie sú hriešnici, nie svet, nie ateisti, ale náboženskí ľudia.
Ježiš to povedal úplne otvorene:
„Tí, ktorí boli slepí, uvidia; a tí, ktorí tvrdia, že vidia, oslepnú.“ (Ján 9:39)
A keď sa farizeji urazili, Ježiš im povedal ešte tvrdšie:
„Keby ste boli slepí, nemali by ste hriech. Ale teraz hovoríte: Vidíme — a preto váš hriech zostáva.“ (Ján 9:41)
To je presná definícia náboženského človeka:
myslí si, že vidí,
myslí si, že rozumie,
myslí si, že stojí na pravde,
ale v skutočnosti je slepý pre Božiu moc.
A Biblia ide ešte ďalej.
Ježiš hovorí o náboženských vodcoch:
„Zatvárate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi. Sami nevchádzate a bránite tým, ktorí by vošli. (Matúš 23:13)
|
 |
|
3
|
|
|
2. qwert dnes, 11:56
Keď sa pozrieme do Písma, vidíme jeden šokujúci fakt:
Najväčšou prekážkou pre ľudí, ktorí by mohli prísť k Bohu, nie sú hriešnici, nie svet, nie ateisti, ale náboženskí ľudia.
Ježiš to povedal úplne otvorene:
„Tí, ktorí boli slepí, uvidia; a tí, ktorí tvrdia, že vidia, oslepnú.“ (Ján 9:39)
A keď sa farizeji urazili, Ježiš im povedal ešte tvrdšie:
„Keby ste boli slepí, nemali by ste hriech. Ale teraz hovoríte: Vidíme — a preto váš hriech zostáva.“ <b...
▲
dnes, 12:04
|
Keď hovoríme o náboženskom duchu, nemusíme chodiť ďaleko. Vidno ho aj tu na fóre — napríklad v reakciách @kntsz. A to nie je útok na človeka. To je ukážkový príklad toho, čo Biblia hovorí o náboženských ľuďoch.
Ježiš o nich povedal:
„Keby ste boli slepí, nemali by ste hriech. Ale teraz hovoríte: Vidíme — a preto váš hriech zostáva.“ (Ján 9:41)
Presne toto je náboženský duch:
myslí si, že vidí,
myslí si, že rozumie,
myslí si, že stojí na pravde,
ale v skutočnosti je slepý pre Božiu moc.
A Ježiš povedal ešte tvrdšie slová:
„ Zatvárate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi. Sami nevchádzate a bránite tým, ktorí by vošli.“ (Matúš 23:13)
Toto je presne to, čo sa deje na Slovensku:
náboženský duch bráni ľuďom prísť k živému Bohu. Nie svet. Nie ateisti. Nie hriešnici.
Náboženskí ľudia.
A preto je Slovensko tak zasiahnuté:
veľa tradície,
veľa formy,
veľa náboženských zvykov,
ale málo života,
málo moci,
málo znovuzrodenia.
A výsledok?
Tí, ktorí sa naozaj znovuzrodili, sú prenasledovaní. Presne tak, ako v Biblii.
Slovensko potrebuje, aby bol tento náboženský duch zlomený Je to ako prekliatie, ktoré drží ľudí v slepote. Nie preto, že by nechceli Boha, ale preto, že sú presvedčení, že ho už majú… a pritom nikdy nezažili jeho moc.
A preto reagujú odporom na každého, kto ju zažil.
Nie je to o kntsz. Nie je to o jednom človeku. Je to duchovná atmosféra, ktorá bráni Slovensku prijať živého Boha.
A toto treba zlomiť.
|
 |
|
|