hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
Žiadne medzihviezdne cesty neexistujú.
príspevkov 8 |
zobrazení 37 |
tému vytvoril(a) včera Fotón
posledná zmena včera
|
2
|
|
|
1. Fotón včera, 00:07
Žiadna medzihviezdna cesta!
Dnes som to počítal. Na požiadanie sem dám tie výpočty, ale podľa mňa vám bude stačiť táto informácia: Hviezdy majú gigantický žiariaci výkon. Napriek tomu ich vidíme ako slabé bodky! Ľudia taký výkon NIKDY nevyprodukujú, aby sa dovolali aspoň k Proxime Centauri, kam svetlu (letiacemu 300 000 km/s) trvá cesta 4 roky. Tam by sa sondy zo zeme dostali za desiatky tisíc rokov. ...Záver? Sme uväznení v nepredstaviteľných vzdialenostiach. Jedinou útechou, ako mať ...
▲
včera, 00:21
|
A na rádiových vlnách sa nikam nedovoláme. Jedine použiť výkonné lasery... (má to svoje fyzikálne dôvody..)
|
 |
|
ako odpoveď na :
1
|
Žiadna medzihviezdna cesta!
Dnes som to počítal. Na požiadanie sem dám tie výpočty, ale podľa mňa vám bude stačiť táto informácia: Hviezdy majú gigantický žiariaci výkon. Napriek tomu ich vidíme ako slabé bodky! Ľudia taký výkon NIKDY nevyprodukujú, aby sa dovolali aspoň k Proxime Centauri, kam svetlu (letiacemu 300 000 km/s) trvá cesta 4 roky. Tam by sa sondy zo zeme dostali za desiatky tisíc rokov. ...Záver? Sme uväznení v nepredstaviteľných vzdialenostiach. Jedinou útechou, ako mať pocit, že sme aspoň trochu vo vesmíre je (...teda bolo), navštívenie Mesiaca.
|
 |
|
|
prevádzkuje diskusneforum.sk
kontaktuj správcu diskusného fóra
vytvoril dzI/O 2023 - 2026
verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 )
veľkosť : 43 885 B
vygenerované za : 0.038 s
unikátne zobrazenia tém : 2 113 874
unikátne zobrazenia blogov : 21 637
táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...