1
|
Pojem Kultúrny kresťan medzi intelektualmi naberá na sile. Keď vzdelaní ľudia na Západe analyzujú náboženstvá, dochádzajú k záveru, že každé z nich má svoju estetickú a filozofickú hodnotu, ale len kresťanstvo namiešalo ten správny koktail hodnôt, ktorý umožnil vznik modernej slobody. Žiadne iné náboženstvo nedokázalo tak dokonale prepojiť: Dôraz na jednotlivca (ty sám nesieš zodpovednosť pred Bohom, nie tvoj kmeň alebo kasta). Radikálnu rovnosť všetkých ľudí (každý má rovnakú dôstojnosť). Lineárny čas (svet smeruje k lepšiemu, má zmysel objavovať vedu a liečiť choroby). Preto hovoria: Môžeme rešpektovať Korán, čítať Védy a meditovať s Budhom, ale ak chceme žiť v slobodnej, demokratickej spoločnosti, musíme si priznať, že politicky a morálne sme deťmi kresťanskej revolúcie.
|
 |
|
2
|
|
|
1. lahoda 25.05.2026, 19:29
Pojem Kultúrny kresťan medzi intelektualmi naberá na sile. Keď vzdelaní ľudia na Západe analyzujú náboženstvá, dochádzajú k záveru, že každé z nich má svoju estetickú a filozofickú hodnotu, ale len kresťanstvo namiešalo ten správny koktail hodnôt, ktorý umožnil vznik modernej slobody. Žiadne iné náboženstvo nedokázalo tak dokonale prepojiť: Dôraz na jednotlivca (ty sám nesieš zodpovednosť pred Bohom, nie tvoj kmeň alebo kasta). Radikálnu rovnosť všetkých ľudí (každý má rovnakú dôstojnosť). Lineá...
▲
25.05.2026, 19:48
|
Každé kura svoje zrno chváli 😉 Tak by som to zhrnul    😉
|
 |
|
4
|
|
|
2. EnaXnaY 25.05.2026, 19:48
Každé kura svoje zrno chváli 😉
Tak by som to zhrnul   😉
▲
25.05.2026, 19:53
|
To nehovorím ja ale kultúrny kresťania medzi ktorých patria aj ateisti ako napríklad z nedávnej minulosti slávny kritik kresťanstva Richard Dawkins ktorý patrí tiež medzi kultúrnych kresťanov.
|
 |
|
6
|
|
|
4. lahoda 25.05.2026, 19:53
To nehovorím ja ale kultúrny kresťania medzi ktorých patria aj ateisti ako napríklad z nedávnej minulosti slávny kritik kresťanstva Richard Dawkins ktorý patrí tiež medzi kultúrnych kresťanov.
▲
25.05.2026, 19:58
|
To je jedno kto to hovorí 😉
Platí pravidlo, že nebude ohovárať svoje a druhých chváliť 😉
|
 |
|
7
|
|
|
6. EnaXnaY 25.05.2026, 19:58
To je jedno kto to hovorí 😉
Platí pravidlo, že nebude ohovárať svoje a druhých chváliť 😉
▲
25.05.2026, 20:15
|
To nieje ohováranie ale filozoficka a historicka pravda alebo teda ohováranie ale pravdivé a z toho by si sa mal poučiť.
|
 |
|
8
|
|
|
7. lahoda 25.05.2026, 20:15
To nieje ohováranie ale filozoficka a historicka pravda alebo teda ohováranie ale pravdivé a z toho by si sa mal poučiť.
▲
25.05.2026, 20:23
|
Poučujem sa, že zbytočne niečo písať vôbec človeku 😉
|
 |
|
13
|
|
|
8. EnaXnaY 25.05.2026, 20:23
Poučujem sa, že zbytočne niečo písať vôbec človeku 😉
▲
27.05.2026, 20:06
|
Všetko, čo napíšeš, môže niekoho skôr či neskôr niekoho zasiahnuť :-)
|
 |
|
14
|
|
|
13. Mima 27.05.2026, 20:06
Všetko, čo napíšeš, môže niekoho skôr či neskôr niekoho zasiahnuť :-)
▲
27.05.2026, 20:09
|
Píšem už niekoľko xx rokov 😉
A nemám pociť, že by sa to niekoho dotýkalo 😉
|
 |
|
15
|
|
|
14. EnaXnaY 27.05.2026, 20:09
Píšem už niekoľko xx rokov 😉
A nemám pociť, že by sa to niekoho dotýkalo 😉
▲
27.05.2026, 20:12
|
Možno musís počkať na XXX :-D
|
 |
|
16
|
|
|
15. Mima 27.05.2026, 20:12
Možno musís počkať na XXX :-D
▲
27.05.2026, 20:13
|
Však čakám veru, na smrť 😉 Bo za génia ma môžu vyhlásiť až post mortem, chichi    😉
|
 |
|
17
|
|
|
16. EnaXnaY 27.05.2026, 20:13
Však čakám veru, na smrť 😉
Bo za génia ma môžu vyhlásiť až post mortem, chichi   😉
▲
27.05.2026, 20:15
|
Aj tomu sa dá pomôcť. Ak sa zaňho vyhlásiš sám. Takých je na svete ajaaaaj... Nebol by si ani prvý, ani posledný.
|
 |
|
18
|
|
|
17. Mima 27.05.2026, 20:15
Aj tomu sa dá pomôcť. Ak sa zaňho vyhlásiš sám. Takých je na svete ajaaaaj... Nebol by si ani prvý, ani posledný.
▲
27.05.2026, 20:17
|
Vieš čo? 😉 Moja psychiatrička mi povedala, že je tenká čiara medzi bláznom a géniom 😉 Zamyslel som sa a povedal jej na to 😉 Tak ja chcem trafiť tú čiaru 😉 Presne do stredu    😉
|
 |
|
19
|
|
|
18. EnaXnaY 27.05.2026, 20:17
Vieš čo? 😉
Moja psychiatrička mi povedala, že je tenká čiara medzi bláznom a géniom 😉
Zamyslel som sa a povedal jej na to 😉
Tak ja chcem trafiť tú čiaru 😉
Presne do stredu   😉
▲
27.05.2026, 20:20
|
Viem si predstavit reakciu :-)
|
 |
|
20
|
|
|
19. Mima 27.05.2026, 20:20
Viem si predstavit reakciu :-)
▲
27.05.2026, 20:21
|
Nu, reakcia je jedna vec 😉
Ale obávam sa, že ja tú čiaru naozaj trafil 😉
Síce až na piaty pokus, ale predsa 😉
Teda aspoň pocit taký mám 😉
Aj keď vieš ako to, človek sa môže aj pomýliť 😉
|
 |
|
21
|
|
|
20. EnaXnaY 27.05.2026, 20:21
Nu, reakcia je jedna vec 😉
Ale obávam sa, že ja tú čiaru naozaj trafil 😉
Síce až na piaty pokus, ale predsa 😉
Teda aspoň pocit taký mám 😉
Aj keď vieš ako to, človek sa môže aj pomýliť 😉
▲
27.05.2026, 20:31
|
Človek bude vždy LEN človek...
|
 |
|
22
|
|
|
21. Mima 27.05.2026, 20:31
Človek bude vždy LEN človek...
▲
27.05.2026, 20:33
|
Jasné, veď načo by mal byť niekým iným? 😉
Mne sa navyše človekom (momentálne) páči byť 😉
Takže niet sa na čo sťažovať 😉
|
 |
|
23
|
|
|
22. EnaXnaY 27.05.2026, 20:33
Jasné, veď načo by mal byť niekým iným? 😉
Mne sa navyše človekom (momentálne) páči byť 😉
Takže niet sa na čo sťažovať 😉
▲
27.05.2026, 20:45
|
Super..ale obávam sa, že som odbočila od témy a asi blokujem komunikáciu. Sorry.
|
 |
|
24
|
|
|
23. Mima 27.05.2026, 20:45
Super..ale obávam sa, že som odbočila od témy a asi blokujem komunikáciu. Sorry.
▲
27.05.2026, 20:46
|
Tu je to bežné a úplne v pohode 😉
Začneme od Adama a Evy a skončíme pri lienke sedembodkovanej 😉
Takže v pohode to treba aj brať 😉
Nechaj svoje myš-lienky plynúť tam kde ťa vedú 😉
|
 |
|
25
|
|
|
24. EnaXnaY 27.05.2026, 20:46
Tu je to bežné a úplne v pohode 😉
Začneme od Adama a Evy a skončíme pri lienke sedembodkovanej 😉
Takže v pohode to treba aj brať 😉
Nechaj svoje myš-lienky plynúť tam kde ťa vedú 😉
▲
27.05.2026, 20:48
|
Prvýkrát som na diskusnom fóre, tak so mnou maj trpezlivosť :-) ďakujem
|
 |
|
26
|
|
|
25. Mima 27.05.2026, 20:48
Prvýkrát som na diskusnom fóre, tak so mnou maj trpezlivosť :-) ďakujem
▲
27.05.2026, 20:49
|
Nemaj boja 😉
Ak by som bol na teba moc tvrdý (z tvojho pohľadu) daj zas vedieť ty mne 😉
Zvyknem sa rozohniť sem tam 😉
V zápale diskusie 😉
A vitaj na fóre teda 😉
|
 |
|
27
|
|
|
26. EnaXnaY 27.05.2026, 20:49
Nemaj boja 😉
Ak by som bol na teba moc tvrdý (z tvojho pohľadu) daj zas vedieť ty mne 😉
Zvyknem sa rozohniť sem tam 😉
V zápale diskusie 😉
A vitaj na fóre teda 😉
▲
27.05.2026, 20:50
|
|
28
|
|
|
27. Mima 27.05.2026, 20:50
Ďakujem. :-)
▲
27.05.2026, 20:51
|
Rádo sa udialo 😉
Myslím, že všetci sa potešia, že medzi nás zavítala nová "krv" 😉
|
 |
|
29
|
|
|
28. EnaXnaY 27.05.2026, 20:51
Rádo sa udialo 😉
Myslím, že všetci sa potešia, že medzi nás zavítala nová "krv" 😉
▲
27.05.2026, 20:54
|
Bude zaujímavé sledovať reakcie...
|
 |
|
30
|
|
|
29. Mima 27.05.2026, 20:54
Bude zaujímavé sledovať reakcie...
▲
27.05.2026, 20:55
|
No, už vidím, ako ťa budú všetci "evanjelizovať" aby si prijala ich pravdu a pohľad na svet    😉 A ja sa zas teším na naplnenie pojmu diskusia 😉 Lebo slovný ping pong ma moc nebaví už 😉
|
 |
|
31
|
|
|
30. EnaXnaY 27.05.2026, 20:55
No, už vidím, ako ťa budú všetci "evanjelizovať" aby si prijala ich pravdu a pohľad na svet   😉
A ja sa zas teším na naplnenie pojmu diskusia 😉
Lebo slovný ping pong ma moc nebaví už 😉
▲
27.05.2026, 21:04
|
Zase si píšeš so svojim druhým ja !!!!!!!!   🤠
|
 |
|
32
|
|
|
30. EnaXnaY 27.05.2026, 20:55
No, už vidím, ako ťa budú všetci "evanjelizovať" aby si prijala ich pravdu a pohľad na svet   😉
A ja sa zas teším na naplnenie pojmu diskusia 😉
Lebo slovný ping pong ma moc nebaví už 😉
▲
27.05.2026, 21:08
|
Myslíš, že niekomu záleží na tom, akú pravdu prijmem?
|
 |
|
33
|
|
|
32. Mima 27.05.2026, 21:08
Myslíš, že niekomu záleží na tom, akú pravdu prijmem?
▲
27.05.2026, 21:10
|
Tu na fóre asi každému o to ide 😉
Druhého presviedčať, že len tá jeho pravda je tá správna 😉
Trochu to pripomína baranov, ktorí do seba hlavami udierajú 😉
Ale však to zistíš časom 😉
|
 |
|
34
|
|
|
33. EnaXnaY 27.05.2026, 21:10
Tu na fóre asi každému o to ide 😉
Druhého presviedčať, že len tá jeho pravda je tá správna 😉
Trochu to pripomína baranov, ktorí do seba hlavami udierajú 😉
Ale však to zistíš časom 😉
▲
27.05.2026, 21:12
|
Obávam sa, že v skutočnosti ani tak nejde o to, čo sa udeje v mojej hlave. Skôr o potvrdenie toho, čo bolo napísané...
|
 |
|
35
|
|
|
34. Mima 27.05.2026, 21:12
Obávam sa, že v skutočnosti ani tak nejde o to, čo sa udeje v mojej hlave. Skôr o potvrdenie toho, čo bolo napísané...
▲
27.05.2026, 21:13
|
Ako to treba chápať? 😉
Že si prišla čosi potvrdiť? 😉
|
 |
|
36
|
|
|
35. EnaXnaY 27.05.2026, 21:13
Ako to treba chápať? 😉
Že si prišla čosi potvrdiť? 😉
▲
27.05.2026, 21:15
|
Prišla som, aby som zistila, čo je v hlavách iných ľudí
|
 |
|
37
|
|
|
36. Mima 27.05.2026, 21:15
Prišla som, aby som zistila, čo je v hlavách iných ľudí
▲
27.05.2026, 21:17
|
Hmm, to je dobrý spôsob ako spoznať svet a tých, ktorí ho obývajú 😉
Páči sa mi to 😉
Myslím, že i ja s niečím takým začínal kedysi 😉
Hľadal som čo je v ľuďoch aby som zistil, či i vo mne to nie je 😉
A čuduj sa svete 😉
Našiel som kopec i v sebe, čo som na vonok v druhých videl 😉
|
 |
|
38
|
|
|
37. EnaXnaY 27.05.2026, 21:17
Hmm, to je dobrý spôsob ako spoznať svet a tých, ktorí ho obývajú 😉
Páči sa mi to 😉
Myslím, že i ja s niečím takým začínal kedysi 😉
Hľadal som čo je v ľuďoch aby som zistil, či i vo mne to nie je 😉
A čuduj sa svete 😉
Našiel som kopec i v sebe, čo som na vonok v druhých videl 😉
▲
27.05.2026, 21:19
|
To znie logicky. Keďže sme všetci z rovnakého materiálu...
|
 |
|
39
|
|
|
38. Mima 27.05.2026, 21:19
To znie logicky. Keďže sme všetci z rovnakého materiálu...
▲
27.05.2026, 21:23
|
Áno, principiálne fungujeme podobne 😉
Rozdiel je možno v tom, čo sa nachádza v našich "pohároch" 😉
A mám na mysli naše skúsenosti, presvedčenia, predsudky, čo máme natrénované (aké talenty), čomu veríme a tak podobne 😉
|
 |
|
41
|
|
|
39. EnaXnaY 27.05.2026, 21:23
Áno, principiálne fungujeme podobne 😉
Rozdiel je možno v tom, čo sa nachádza v našich "pohároch" 😉
A mám na mysli naše skúsenosti, presvedčenia, predsudky, čo máme natrénované (aké talenty), čomu veríme a tak podobne 😉
▲
27.05.2026, 22:27
|
Zase si píšeš so svojim druhým ja !!!!!!!! 🤠  
|
 |
|
3
|
|
|
1. lahoda 25.05.2026, 19:29
Pojem Kultúrny kresťan medzi intelektualmi naberá na sile. Keď vzdelaní ľudia na Západe analyzujú náboženstvá, dochádzajú k záveru, že každé z nich má svoju estetickú a filozofickú hodnotu, ale len kresťanstvo namiešalo ten správny koktail hodnôt, ktorý umožnil vznik modernej slobody. Žiadne iné náboženstvo nedokázalo tak dokonale prepojiť: Dôraz na jednotlivca (ty sám nesieš zodpovednosť pred Bohom, nie tvoj kmeň alebo kasta). Radikálnu rovnosť všetkých ľudí (každý má rovnakú dôstojnosť). Lineá...
▲
25.05.2026, 19:50
|
V období osvietenstva a neskôr v ére radikálneho ateizmu bolo kresťanstvo vnímané ako „nutné zlo“ – niečo, čo ľudstvo v temnej minulosti potrebovalo, aby malo aký-taký poriadok, ale z čoho už moderný človek vyrástol. Dnes sa však karta obracia a vzdelaní ľudia si uvedomujú, že kresťanská morálka nie je len nejaký historický prežitok, ale v hlbokom zmysle slova morálna pravda o fungovaní ľudskej spoločnosti. Pojem „morálna pravda“ tu neznamená, že človek musí veriť v teologické dogmy. Znamená to, že kresťanstvo objavilo a sformulovalo objektívne pravidlá, bez ktorých slobodná a humánna civilizácia proste nedokáže fungovať. Tu sú tri dôvody, prečo sa z „nutného zla“ stáva uznaná „morálna pravda“: 1. Pragmatická pravda: Funguje to v realite V pragmatickej filozofii platí: To, čo je pravdivé, sa pozná podľa toho, či to v dlhodobej praxi prináša dobré ovocie. Keď západná civilizácia postavila svoje zákony na kresťanskej morálke (rovnosť ľudí, posvätnosť života, sloboda svedomia, odpustenie), vytvorila najbohatšiu, najslobodnejšiu a najhumánnejšiu spoločnosť v dejinách.
|
 |
|
5
|
|
|
3. lahoda 25.05.2026, 19:50
V období osvietenstva a neskôr v ére radikálneho ateizmu bolo kresťanstvo vnímané ako „nutné zlo“ – niečo, čo ľudstvo v temnej minulosti potrebovalo, aby malo aký-taký poriadok, ale z čoho už moderný človek vyrástol. Dnes sa však karta obracia a vzdelaní ľudia si uvedomujú, že kresťanská morálka nie je len nejaký historický prežitok, ale v hlbokom zmysle slova morálna pravda o fungovaní ľudskej spoločnosti. Pojem „morálna pravda“ tu neznamená, že človek musí veriť v teologické dogmy. Znamen...
▲
25.05.2026, 19:55
|
Psychologická pravda o človeku Kresťanská morálka je geniálne realistická v tom, ako vníma človeka. Na rozdiel od naivných sekulárnych ideológií netvrdí, že ľudia sú od prírody dokonalí a stačí len zmeniť systém, aby nastal raj. Kresťanstvo hovorí, že každý človek v sebe nesie hlbokú morálnu chybu (koncept dedičného hriechu) a má sklon k zlu. Preto kladie obrovský dôraz na osobnú zodpovednosť, pokoru, sebareflexiu a odpustenie. 3. Jediná skutočná ochrana pred právom silnejšieho Čistá príroda (evolúcia) nepozná morálku, pozná len prežitie najsilnejšieho a elimináciu slabých. Ak odmietneme kresťanskú morálnu pravdu, že aj ten najslabší, najchorľavejší a najmenej produktívny človek má nekonečnú hodnotu, nemáme žiadny racionálny dôvod, prečo ho chrániť. Bez kresťanského podložia sa humanizmus stáva len neudržateľným sentimentom. Kresťanstvo prinieslo morálnu pravdu, ktorá otočila logiku sveta: silný tu nie je na to, aby utláčal slabého, ale aby mu slúžil a chránil ho.
|
 |
|
9
|
Hádam sa dá súhlasiť, ale zaujímalo by ma, čo si predstavuješ pod dedičným hriechom?
Dedičný hriech ak si to vygooglim sa v čase mení a nejestvuje presný a vierohodný výklad. Netreba to komplikovať: Adam a Eva zhrešili ako prví v tom, že chceli byť ako samotný Boh: " ....z neho jesť budete, otvoria sa vám oči a budete ako bohovia poznávajúci dobré a zlé...." Takže dedičný hriech chápem ako dosahovanie stavu, že budem ako Boh. Obávam sa, že min. jedného už tuná máme.
|
 |
|
10
|
Aj dedičný hriech je dôkaz toho že biblia je ako výchovná kniha ľudstva. Dedičný hriech presne do toho zapadá a preto nie sme dokonalí ale len božie deti teda jeho stvorenie.
|
 |
|
11
|
Boh existuje! Boh Otec, Syn a Duch Svätý. Oni traja sú jedno... A to vidno VŠADE!
|
 |
|
12
|
|
|
11. Fotón 26.05.2026, 23:46
Boh existuje! Boh Otec, Syn a Duch Svätý. Oni traja sú jedno... A to vidno VŠADE!
▲
27.05.2026, 11:01
|
Dôkaz v troch krokoch 😉
1. NIEČO existuje 😉
2. Nazvime BOHom všetko, čo existuje 😉
3. Potom BOH existuje 😉
|
 |
|
40
|
|
|
11. Fotón 26.05.2026, 23:46
Boh existuje! Boh Otec, Syn a Duch Svätý. Oni traja sú jedno... A to vidno VŠADE!
▲
27.05.2026, 22:12
|
Jeden Boh a jeden Syn podobný svojmu Otcovi vo výzore aj mysli, ktorý je z Otca a má ducha od toho jedného Otca. Žiadna tretia osoba. Jeden Otec a jeden Syn, spoločný duch, ten dáva zmysel taký, že by mu aj decko ako ja porozumelo, ale trojicu osôb Bohov v jednej? Nad tým rozum hapruje. Lebo kto potom zomrel na tom kríži, keď nie skutočný Syn? TTTrojicu nevidno všade, vidno ju iba ak tak v mojom zámernom preklepe. A ešte tam, kde ju človek chce vidieť. Trinitu Boha, teda nezmysel, uvidí jej veriaci v čom chce. Takže kto vlastne zomrel na tom kríži? Kto na ňom vlastne zomrel, keď nie naozajstný Syn samotného Boha? Lebo Trinita = divadlo.
|
 |
|
42
|
|
|
40. Myslitel 27.05.2026, 22:12
Jeden Boh a jeden Syn podobný svojmu Otcovi vo výzore aj mysli, ktorý je z Otca a má ducha od toho jedného Otca. Žiadna tretia osoba. Jeden Otec a jeden Syn, spoločný duch, ten dáva zmysel taký, že by mu aj decko ako ja porozumelo, ale trojicu osôb Bohov v jednej? Nad tým rozum hapruje. Lebo kto potom zomrel na tom kríži, keď nie skutočný Syn? TTTrojicu nevidno všade, vidno ju iba ak tak v mojom zámernom preklepe. A ešte tam, kde ju človek chce vidieť. Trinitu Boha, teda nezmysel, uvid...
▲
28.05.2026, 08:59
|
Tvoj problém nie je v tom, že by Biblia neukazovala Trojicu, ale v tom, že si vytvoril vlastný model, ktorý Biblia nikdy neučí: jeden Boh Otec, jeden „podobný“ syn a neosobný duch ako spoločná energia. Biblia však hovorí presne opak. Otec je Boh, Syn je Boh, Duch Svätý je Boh – a predsa je Boh jeden. Nie traja Bohovia, ale jedna božská prirodzenosť v troch osobách.
A tvoja otázka kto zomrel na kríži ukazuje, že si nepochopil základ: nezomrela Božia prirodzenosť (tá je nesmrteľná), ale zomrel Boží Syn vo svojej ľudskej prirodzenosti, ktorú prijal práve preto, aby mohol zomrieť. Boh sa stal človekom, nie preto, že by prestal byť Bohom, ale preto, aby mohol ako človek zomrieť za ľudí. To nie je divadlo, to je jadro evanjelia. A Duch Svätý? Biblia ho nikdy nevolá „spoločný duch“ ani „silu“. Duch hovorí, učí, vedie, posiela, rozhoduje, zarmucuje sa – to nie sú vlastnosti energie, ale osoby. A keď Ananiáš klamal Duchu Svätému, Peter mu povedal: „Neklamal si ľuďom, ale Bohu.“ (Sk 5:4). Ak Duch nie je osoba, Biblia by nemohla povedať, že mu niekto klamal. A ak nie je Boh, Peter by nepovedal, že klamal Bohu.
Takže kto zomrel na kríži? Zomrel Boží Syn ako človek. Kto ho vzkriesil? Otec skrze Ducha. Kto prebýva v kresťanoch? Duch Svätý, ktorý je Boh. Kto sedí po pravici Otca? Syn, ktorý je Boh.
Ak poprieš Trojicu, rozpadne sa ti celé evanjelium: – ak Ježiš nie je Boh, jeho smrť nemá nekonečnú hodnotu – ak nie je človek, nemohol zomrieť
vysvetlenie ku Duchu....(nie je jedine)
No Peter mu povedal: „Ananiáš! Prečo ti satan naplnil srdce, aby si klamal Duchu Svätému a odložil si si z peňazí za predané pole? 4Nebolo vari tvoje, kým si ho mal? A keď si ho už predal, nemohol si s peniazmi zaň voľne nakladať? Ako si sa mohol rozhodnúť pre takúto vec? Neklamal si ľuďom, ale Bohu. 5Keď Ananiáš počul tieto slová, padol a naposledy vydýchol
|
 |
|
43
|
|
|
42. qwert 28.05.2026, 08:59
Tvoj problém nie je v tom, že by Biblia neukazovala Trojicu, ale v tom, že si vytvoril vlastný model, ktorý Biblia nikdy neučí: jeden Boh Otec, jeden „podobný“ syn a neosobný duch ako spoločná energia. Biblia však hovorí presne opak. Otec je Boh, Syn je Boh, Duch Svätý je Boh – a predsa je Boh jeden. Nie traja Bohovia, ale jedna božská prirodzenosť v troch osobách.
A tvoja otázka kto zomrel na kríži ukazuje, že si nepochopil základ: nezomrela Božia prirodzenosť (tá je nesmrteľná), ale zom...
▲
28.05.2026, 09:45
|
Tvrdím ti to od počiatku 😉
Jeshuova "smrť" bola sprostá vražda 😉
A niekto tú udalosť využil len 😉
Aby okolo jeho "smrti" vytvoril najväčšiu konšpiráciu v dejinách ľudstva 😉
Zbytočne budeš analyzovať niečo čo nie je postavené na pravde 😉
Biblia je dielo založené na strachu, manipulácii a imaginácii 😉
|
 |
|
44
|
|
|
43. EnaXnaY 28.05.2026, 09:45
Tvrdím ti to od počiatku 😉
Jeshuova "smrť" bola sprostá vražda 😉
A niekto tú udalosť využil len 😉
Aby okolo jeho "smrti" vytvoril najväčšiu konšpiráciu v dejinách ľudstva 😉
Zbytočne budeš analyzovať niečo čo nie je postavené na pravde 😉
Biblia je dielo založené na strachu, manipulácii a imaginácii 😉
▲
28.05.2026, 09:49
|
Ano bola to vražda....to nikto nepopiera. Boh vedel, že ludsky hriech sa prejaví...a Ježiš bude zabitý. Vdaka tomu potom vstal z mrtvých....najprv musiš umrieť aby si mohol vstat z mrtvých....nemáš to zjavenie....
|
 |
|
45
|
|
|
44. qwert 28.05.2026, 09:49
Ano bola to vražda....to nikto nepopiera. Boh vedel, že ludsky hriech sa prejaví...a Ježiš bude zabitý. Vdaka tomu potom vstal z mrtvých....najprv musiš umrieť aby si mohol vstat z mrtvých....nemáš to zjavenie....
▲
28.05.2026, 09:57
|
Zjavenie je toto:
Nie Jeshua vstal z mŕtvych 😉
Lebo čo funguje ako DUCH+DUŠA+TELO (trojjediná entita), keď príde o niektorú z tých zložiek uvedených už nevie ďalej fungovať 😉
Je definitívny koniec 😉
Čo sa týka zmŕtvych vstania, ide o niečo iné 😉
Ak Ježiš bol označovaný ako PRAVDA, tak v príbehu sa hovorí o niečom takom, že pravda bola "ukrižovaná" a pribitá na kríž 😉
Pravda sa stratila 😉
Už ju nikto nechcel (vybrali si zlo-činca Barabáša = milovali viac tmu ako svetlo) 😉
Symbolika je to 😉
A na ten tretí DEŇ (DEŇ = tisíc rokov z pohľadu človeka) že vstal z mŕvych hovorí o tom, že tá pravda sa znova objaví vo svete 😉
Ale nikto ju nebude poznať (ani vlastní) 😉
|
 |
|
46
|
|
|
45. EnaXnaY 28.05.2026, 09:57
Zjavenie je toto:
Nie Jeshua vstal z mŕtvych 😉
Lebo čo funguje ako DUCH+DUŠA+TELO (trojjediná entita), keď príde o niektorú z tých zložiek uvedených už nevie ďalej fungovať 😉
Je definitívny koniec 😉
Čo sa týka zmŕtvych vstania, ide o niečo iné 😉
Ak Ježiš bol označovaný ako PRAVDA, tak v príbehu sa hovorí o niečom takom, že pravda bola "ukrižovaná" a pribitá na kríž 😉
Pravda sa stratila 😉
Už ju nikto nechcel (vybrali si zlo-činca Barabáša = m...
▲
28.05.2026, 10:00
|
Ty môžeš mať svoj názor, ale za tu cenu, že bibliu musiš nazvať bludom....Svojim nazorom si proti tomu, čo je v biblii, Božom Slove...Doslova či chceš alebo nechceš, musíš zosmiešniť Božie Slovo, ak budeš trvat na "svojej pravde"......
|
 |
|
47
|
|
|
46. qwert 28.05.2026, 10:00
Ty môžeš mať svoj názor, ale za tu cenu, že bibliu musiš nazvať bludom....Svojim nazorom si proti tomu, čo je v biblii, Božom Slove...Doslova či chceš alebo nechceš, musíš zosmiešniť Božie Slovo, ak budeš trvat na "svojej pravde"......
▲
28.05.2026, 10:03
|
Ja na nej netrvám, lebo ako je napísané, nebudú tú pravdu poznať ani vlastní 😉
A tak nejdem búchať hlavou do steny 😉
Poznám PRAVDU a tým pádom CESTU do ŽIVOTA 😉
A keďže vy o tú pravdu záujem nemáte, tak na vás zvysoka čo? 😉
Presne to 😉
Kľudne všetci do jedného pozdochýnajte 😉
|
 |
|
48
|
|
|
47. EnaXnaY 28.05.2026, 10:03
Ja na nej netrvám, lebo ako je napísané, nebudú tú pravdu poznať ani vlastní 😉
A tak nejdem búchať hlavou do steny 😉
Poznám PRAVDU a tým pádom CESTU do ŽIVOTA 😉
A keďže vy o tú pravdu záujem nemáte, tak na vás zvysoka čo? 😉
Presne to 😉
Kľudne všetci do jedného pozdochýnajte 😉
▲
28.05.2026, 10:06
|
tváriš sa ako nestranný diskutér, ktorý len analyzuje všetko možné, ale pri evanjeliu je úplne zjavné, že presne vieš, proti čomu píšeš. Nie je to neutrálne hľadanie pravdy, ale postoj, ktorý ide priamo proti tomu, čo Biblia hovorí. A keď niekto popiera Písmo a vysmieva sa tomu, čo Boh nazýva pravdou, tak tým neukazuje nezávislosť, ale to, že je vedený duchom, ktorý je proti evanjeliu. Biblia sama hovorí, že človek NEmôže slúžiť dvom pánom – a kto odmieta svetlo, ten nevedome slúži tomu, čo je proti nemu.
|
 |
|
49
|
|
|
48. qwert 28.05.2026, 10:06
tváriš sa ako nestranný diskutér, ktorý len analyzuje všetko možné, ale pri evanjeliu je úplne zjavné, že presne vieš, proti čomu píšeš. Nie je to neutrálne hľadanie pravdy, ale postoj, ktorý ide priamo proti tomu, čo Biblia hovorí. A keď niekto popiera Písmo a vysmieva sa tomu, čo Boh nazýva pravdou, tak tým neukazuje nezávislosť, ale to, že je vedený duchom, ktorý je proti evanjeliu. Biblia sama hovorí, že človek NEmôže slúžiť dvom pánom – a kto odmieta svetlo, ten nevedome slúži tomu, čo je ...
▲
28.05.2026, 10:07
|
|
51
|
|
|
49. EnaXnaY 28.05.2026, 10:07
Blá blá blá 😉
▲
28.05.2026, 10:09
|
|
50
|
|
|
48. qwert 28.05.2026, 10:06
tváriš sa ako nestranný diskutér, ktorý len analyzuje všetko možné, ale pri evanjeliu je úplne zjavné, že presne vieš, proti čomu píšeš. Nie je to neutrálne hľadanie pravdy, ale postoj, ktorý ide priamo proti tomu, čo Biblia hovorí. A keď niekto popiera Písmo a vysmieva sa tomu, čo Boh nazýva pravdou, tak tým neukazuje nezávislosť, ale to, že je vedený duchom, ktorý je proti evanjeliu. Biblia sama hovorí, že človek NEmôže slúžiť dvom pánom – a kto odmieta svetlo, ten nevedome slúži tomu, čo je ...
▲
28.05.2026, 10:08
|
Nejdem viac strácať čas s mŕtvolou 😉
Ktorou o pár okamihov budeš 😉
|
 |
|
52
|
|
|
50. EnaXnaY 28.05.2026, 10:08
Nejdem viac strácať čas s mŕtvolou 😉
Ktorou o pár okamihov budeš 😉
▲
28.05.2026, 10:11
|
Neumriem ale žiť budem a hlasat skutky Hospodinove budem.....  ....satanovi sa to nepaci ale ma smolu 
|
 |
|
53
|
|
|
52. qwert 28.05.2026, 10:11
Neumriem ale žiť budem a hlasat skutky Hospodinove budem..... ....satanovi sa to nepaci ale ma smolu
▲
28.05.2026, 10:14
|
Už si umrel, len tam ešte musíš dokráčať...
|
 |
|
54
|
|
|
53. EnaXnaY 28.05.2026, 10:14
Už si umrel, len tam ešte musíš dokráčať...
▲
28.05.2026, 10:16
|
Vsetci sa rodime mrtvi duchom....potrebujeme sa znovuzrodiť....
|
 |
|
55
|
|
|
52. qwert 28.05.2026, 10:11
Neumriem ale žiť budem a hlasat skutky Hospodinove budem..... ....satanovi sa to nepaci ale ma smolu
▲
28.05.2026, 10:16
|
Ako v nebi, tak i na zemi a ako na zemi tak i v nebi...
Pánova vôľa sa naplnila...
|
 |
|
56
|
|
|
55. EnaXnaY 28.05.2026, 10:16
Ako v nebi, tak i na zemi a ako na zemi tak i v nebi...
Pánova vôľa sa naplnila...
▲
28.05.2026, 10:54
|
A nastal DEŇ tretí a v "nebi" nastala panika    😉
|
 |
|
57
|
|
|
56. EnaXnaY 28.05.2026, 10:54
A nastal DEŇ tretí a v "nebi" nastala panika   😉
▲
28.05.2026, 10:55
|
|
58
|
|
|
57. EnaXnaY 28.05.2026, 10:55
https://www.youtube.com/watch?v=1SHgTMuyf58 😉
▲
28.05.2026, 11:02
|
|
59
|
|
|
58. EnaXnaY 28.05.2026, 11:02
https://www.youtube.com/watch?v=VeC-Zxnz8l4 😉
▲
28.05.2026, 11:12
|
|
60
|
|
|
42. qwert 28.05.2026, 08:59
Tvoj problém nie je v tom, že by Biblia neukazovala Trojicu, ale v tom, že si vytvoril vlastný model, ktorý Biblia nikdy neučí: jeden Boh Otec, jeden „podobný“ syn a neosobný duch ako spoločná energia. Biblia však hovorí presne opak. Otec je Boh, Syn je Boh, Duch Svätý je Boh – a predsa je Boh jeden. Nie traja Bohovia, ale jedna božská prirodzenosť v troch osobách.
A tvoja otázka kto zomrel na kríži ukazuje, že si nepochopil základ: nezomrela Božia prirodzenosť (tá je nesmrteľná), ale zom...
▲
28.05.2026, 11:26
|
Problémom je hlavne to, že určité názory sú nám vštepované od malička. Človek je ešte k tomu po celý život bombardovaný učením ľudí podobných názorov. Preto nech robí čo robí, keď číta, číta s predsudkami, zaujatosťou naklonenou k mysleniu ľudí čo mu tie názory celý život vštepovali. Preto sa radšej prikláňam k jednoduchosti viery v Boha Otca, a jeho naozajstného Syna, svojou bytosťou oddelenou od Otca, ale bytím je Bohom po svojom Otcovi, tak ako každý syn človeka po svojom otcovi je človek. A áno, Boh Otec má svojho ducha, ktorého dal svojmu Synovi, tak Písmo píše, Syn dostal ducha od Otca. Bytosť sa nedáva nikomu. Boh vie svojim duchom robiť zázraky. Aj nám dal svojho ducha, aby sme tiež tvorili, kým si ho od nás nevezme späť, keď zomrieme. Toto nie je v rozpore s ničím v Biblii. Skôr naopak, Trinita robí z Boha nepochopiteľný zmätok plný rozporov a chaosu. Veď už len to, že zo svätého ducha robí Otca Krista, lebo ten zišiel na Máriu, nie Boh Otec. Že Kristus si sadne po pravici Otca, to je známe, ale kde je zmienka o Bohu Duchovi? Kde bude sedieť on? Atď. Atď. Atď. S mojím náhľadom na Boha ako rodinu, s tak základnými otázkami ich nemám problém pochopiť. S trinitou musím robiť mentálnu gymnastiku, aby som sa z nej vymotal. Lebo tvoja odpoveď na to, že kto na tom Kríži vlastne zomrel, je mentálna gymnastika. Lebo Ježiš Kristus tam naozaj zomrel, nie len akási jeho podoba, či forma či čo.
|
 |
|
61
|
|
|
60. Myslitel 28.05.2026, 11:26
Problémom je hlavne to, že určité názory sú nám vštepované od malička. Človek je ešte k tomu po celý život bombardovaný učením ľudí podobných názorov. Preto nech robí čo robí, keď číta, číta s predsudkami, zaujatosťou naklonenou k mysleniu ľudí čo mu tie názory celý život vštepovali. Preto sa radšej prikláňam k jednoduchosti viery v Boha Otca, a jeho naozajstného Syna, svojou bytosťou oddelenou od Otca, ale bytím je Bohom po svojom Otcovi, tak ako každý syn človeka po svojom otcovi je č...
▲
28.05.2026, 11:32
|
Dá sa urobiť také malé mentálne cvičenie 😉
Odlož na chvíľu všetko čo vieš do škatuľky s názvom NEVIEM, ČI JE TO PRAVDA 😉
Potom z tej škatuľky vyber tie výroky, ktoré sú zaručená pravda 😉
Tie daj do škatuľky ÁNO 😉
Podobne do škatuľky s názvom NIE zaraď tie výroky, ktoré pravdou nie sú 😉
Všetky ostatné výroky (o ktorých zatiaľ nebolo rozhodnuté) potom skúmaj s ohľadom na tieto dve (ÁNO a NIE) škatuľky 😉
Ak niečo v obraze nesedí, niektorý výrok si zaradil nesprávne 😉
Celkový obraz mozajky sa potom vyskladá 😉
|
 |
|
62
|
|
|
61. EnaXnaY 28.05.2026, 11:32
Dá sa urobiť také malé mentálne cvičenie 😉
Odlož na chvíľu všetko čo vieš do škatuľky s názvom NEVIEM, ČI JE TO PRAVDA 😉
Potom z tej škatuľky vyber tie výroky, ktoré sú zaručená pravda 😉
Tie daj do škatuľky ÁNO 😉
Podobne do škatuľky s názvom NIE zaraď tie výroky, ktoré pravdou nie sú 😉
Všetky ostatné výroky (o ktorých zatiaľ nebolo rozhodnuté) potom skúmaj s ohľadom na tieto dve (ÁNO a NIE) škatuľky 😉
Ak niečo v obraze nesedí, niektorý výrok si zar...
▲
28.05.2026, 15:04
|
Kto z vás vie, na 100 percent, čo je pravda a čo nie je?
|
 |
|
63
|
|
|
62. Mima 28.05.2026, 15:04
Kto z vás vie, na 100 percent, čo je pravda a čo nie je?
▲
28.05.2026, 15:10
|
Dá sa začať od niektorých výrokov a pri dokazovaní ich platnosti 😉
Napríklad výrok "PRÁVE TERAZ SOM" je v tejto konkrétnej chvíli platný 😉
Existujem minimalne ako ten, ktorý píše, vidí, že to píše, myslí na to, čo píše atď 😉
Nemôžem neexistovať ak seba pozorujem ako to robím všetko 😉
Takže to by bol jeden pravdivý výrok 😉
Podobne môžeme odhaliť i iné výroky 😉
Napríklad 😉
Vieme isto že "NIEČO EXISTUJE" 😉
Teda nie je pravda, že "(NE)EXISTUJE NIČ" 😉
A tak dále 😉
To sú niektoré základné stavebné kamene mozajky 😉
Zvyšné dieliky puzzle musia zapasovať k týmto základným 😉
|
 |
|
64
|
Pridaj si k tomu čas ako premennú a potom sa začnime baviť o pravde...
|
 |
|
65
|
|
|
64. Mima 28.05.2026, 15:25
Pridaj si k tomu čas ako premennú a potom sa začnime baviť o pravde...
▲
28.05.2026, 15:28
|
Prečo čas? 😉
Čas nemusí existovať 😉
Ale povedzme že ČAS EXISTUJE, teda dám tento výrok do škatuľky MOŽNO 😉
V tom prípade, stále platí výrok: V PRÍTOMNOM OKAMIHU EXISTUJEM 😉
Či to bude platiť aj "zajtra" to momentálne netuším, to zistíme, keď príde to "zajtra" 😉
|
 |
|
66
|
|
|
65. EnaXnaY 28.05.2026, 15:28
Prečo čas? 😉
Čas nemusí existovať 😉
Ale povedzme že ČAS EXISTUJE , teda dám tento výrok do škatuľky MOŽNO 😉
V tom prípade, stále platí výrok: V PRÍTOMNOM OKAMIHU EXISTUJEM 😉
Či to bude platiť aj "zajtra" to momentálne netuším, to zistíme, keď príde to "zajtra" 😉
▲
28.05.2026, 15:31
|
"Zajtra" už prišlo a nateraz stále platí výrok, že EXISTUJEM, TEDA SOM 😉
Musíme počkať na ďalšie a ďalšie zajtra 😉
|
 |
|
70
|
|
|
66. EnaXnaY 28.05.2026, 15:31
"Zajtra" už prišlo a nateraz stále platí výrok, že EXISTUJEM, TEDA SOM 😉
Musíme počkať na ďalšie a ďalšie zajtra 😉
▲
28.05.2026, 15:38
|
Ďalšie "zajtra" prišlo a stále pozorujem, že SOM, TEDA EXISTUJEM 😉
|
 |
|
71
|
|
|
70. EnaXnaY 28.05.2026, 15:38
Ďalšie "zajtra" prišlo a stále pozorujem, že SOM, TEDA EXISTUJEM 😉
▲
28.05.2026, 15:39
|
Ostatne ak by prišlo zajtra a ja by som už nebol, neexistoval 😉 Nemohol by som to hlásiť 😉 Hru by som už mal dohratú    😉
|
 |
|
67
|
Za predpokladu, že čas sme presunuli do krabičky "existuje"
|
 |
|
68
|
|
|
67. Mima 28.05.2026, 15:31
Za predpokladu, že čas sme presunuli do krabičky "existuje"
▲
28.05.2026, 15:31
|
Nuž, ja tam posúvam len také výroky, ktoré sú zaručene pravdivé, lebo ak tam presuniem také o ktorých len predpokladám, potom nedostanem dobrú mozajku 😉
|
 |
|
69
|
|
|
67. Mima 28.05.2026, 15:31
Za predpokladu, že čas sme presunuli do krabičky "existuje"
▲
28.05.2026, 15:33
|
A škatuľky sú tieto:
ÁNO : pravdivé výroky 😉 NIE : nepravdivé výroky 😉 MOŽNO : ÁNO aj NIE berieme do úvahy 😉 Teda predpoklady 😉 NEVIEM : nebolo rozhodnuté o pravdivosti 😉
|
 |
|
72
|
Pravda je to, čo je overiteľné. Ja napríklad tvoju pravdu o tvojej existencii vôbec nemusím uznať, lebo netuším, či je pravda, že existuješ. Čo ak vôbec nie si človek. V takom prípade je to len subjektívna pravda...
|
 |
|
74
|
|
|
72. Mima 28.05.2026, 15:40
Pravda je to, čo je overiteľné. Ja napríklad tvoju pravdu o tvojej existencii vôbec nemusím uznať, lebo netuším, či je pravda, že existuješ. Čo ak vôbec nie si človek. V takom prípade je to len subjektívna pravda...
▲
28.05.2026, 15:45
|
Samozrejme, momentálne ti nemám ako preukázať, že existujem 😉
Ale sebe to môžeš preukázať, že TY existuješ, či? 😉
Nemôžeme predsa pridávať do mozajky dieliky ktoré sú ďaleko od stavebných kameňov, ktoré som uviedol 😉
Teda tak...
Vieš si preukázať, že existuješ? 😉
|
 |
|
75
|
|
|
74. EnaXnaY 28.05.2026, 15:45
Samozrejme, momentálne ti nemám ako preukázať, že existujem 😉
Ale sebe to môžeš preukázať, že TY existuješ, či? 😉
Nemôžeme predsa pridávať do mozajky dieliky ktoré sú ďaleko od stavebných kameňov, ktoré som uviedol 😉
Teda tak...
Vieš si preukázať, že existuješ? 😉
▲
28.05.2026, 15:47
|
Preukážem ti to (že existujem), až keď sa moja mozajka začne dotýkať tej tvojej 😉
Potom možno budeme mať nejaké spoločné dieliky 😉
|
 |
|
76
|
|
|
75. EnaXnaY 28.05.2026, 15:47
Preukážem ti to (že existujem), až keď sa moja mozajka začne dotýkať tej tvojej 😉
Potom možno budeme mať nejaké spoločné dieliky 😉
▲
28.05.2026, 15:49
|
Ak hráš hru, ktorú som pomenoval, tak všetko je momentálne v škatuľke s názvom NEVIEM a je tam teda i výrok, ktorý hovorí o tom či existujem ja 😉
|
 |
|
73
|
A myslím, že celá táto diskusia sa točí vlastne v tomto kruhu
|
 |
|
77
|
Chcela som tým len povedať, že každý sa snaží dokazovať svoju subjektívnu pravdu.
|
 |
|
78
|
|
|
77. Mima 28.05.2026, 16:00
Chcela som tým len povedať, že každý sa snaží dokazovať svoju subjektívnu pravdu.
▲
28.05.2026, 16:04
|
To mi je jasné 😉
A preto treba začať od tej subjetívnej otázky 😉
Ktorá sa týka teba ako subjektu 😉
A najjednoduchšia otázka znie : Existujem? 😉
Odpovedz si len ÁNO alebo NIE 😉
Založil som na to novú tému 😉
|
 |
|
79
|
|
|
78. EnaXnaY 28.05.2026, 16:04
To mi je jasné 😉
A preto treba začať od tej subjetívnej otázky 😉
Ktorá sa týka teba ako subjektu 😉
A najjednoduchšia otázka znie : Existujem? 😉
Odpovedz si len ÁNO alebo NIE 😉
Založil som na to novú tému 😉
▲
28.05.2026, 16:20
|
Pridaj si k tomu čas ako premennú a potom sa začnime baviť o pravde... 
|
 |
|
80
|
|
|
79. Osvletený 28.05.2026, 16:20
Pridaj si k tomu čas ako premennú a potom sa začnime baviť o pravde...
▲
28.05.2026, 16:22
|
Už som písal, že o ČASe zatiaľ nevieme zodpovedne preukázať či vôbec existuje 😉
Hráme hru na pravdu a nie na domnienky 😉
|
 |
|
81
|
|
|
80. EnaXnaY 28.05.2026, 16:22
Už som písal, že o ČASe zatiaľ nevieme zodpovedne preukázať či vôbec existuje 😉
Hráme hru na pravdu a nie na domnienky 😉
▲
28.05.2026, 16:23
|
Pravda je to, čo je overiteľné. Ja napríklad tvoju pravdu o tvojej existencii vôbec nemusím uznať, lebo netuším, či je pravda, že existuješ. Čo ak vôbec nie si človek. V takom prípade je to len subjektívna pravda... 
|
 |
|
82
|
|
|
81. Osvletený 28.05.2026, 16:23
Pravda je to, čo je overiteľné. Ja napríklad tvoju pravdu o tvojej existencii vôbec nemusím uznať, lebo netuším, či je pravda, že existuješ. Čo ak vôbec nie si človek. V takom prípade je to len subjektívna pravda...
▲
28.05.2026, 16:24
|
Musíš zo seba robiť idiota? 😉
Zjavne áno 😉
|
 |
|
83
|
|
|
82. EnaXnaY 28.05.2026, 16:24
Musíš zo seba robiť idiota? 😉
Zjavne áno 😉
▲
28.05.2026, 16:25
|
Kvakanie ti ide lepsie 
|
 |
|
84
|
|
|
83. Osvletený 28.05.2026, 16:25
Kvakanie ti ide lepsie
▲
28.05.2026, 16:26
|
A tebe preukazovanie, že si idiot 😉
|
 |
|
85
|
|
|
84. EnaXnaY 28.05.2026, 16:26
A tebe preukazovanie, že si idiot 😉
▲
28.05.2026, 16:27
|
A myslím, že celá táto diskusia sa točí vlastne v tomto kruhu  
|
 |
|
86
|
|
|
85. Osvletený 28.05.2026, 16:27
A myslím, že celá táto diskusia sa točí vlastne v tomto kruhu 
▲
28.05.2026, 16:27
|
Idiot, teda ty, sa neustále točí v kruhu svojich idiocín 😉
|
 |
|
90
|
|
|
86. EnaXnaY 28.05.2026, 16:27
Idiot, teda ty, sa neustále točí v kruhu svojich idiocín 😉
▲
28.05.2026, 19:31
|
neni nad kvakajuceho drísta, čo dlhodobo nahaňa svoj chvost....svoje ja som....a tvari sa ako doktor obtáhlo.....
|
 |
|
87
|
Paaaani, zasa sa dohadujete? Diskutujte :-)
|
 |
|
88
|
|
|
87. Mima 28.05.2026, 16:45
Paaaani, zasa sa dohadujete? Diskutujte :-)
▲
28.05.2026, 16:46
|
Vieš, niektorí o to nemajú záujem 😉
Sú tu len na jedno 😉
Aby diskusiu kazili 😉
|
 |
|
91
|
|
|
88. EnaXnaY 28.05.2026, 16:46
Vieš, niektorí o to nemajú záujem 😉
Sú tu len na jedno 😉
Aby diskusiu kazili 😉
▲
28.05.2026, 19:36
|
Už si pokazil veľa debat dobrých debát o Bohu svojími dristami a svojím kvákaním......
|
 |
|
92
|
|
|
91. qwert 28.05.2026, 19:36
Už si pokazil veľa debat dobrých debát o Bohu svojími dristami a svojím kvákaním......
▲
28.05.2026, 19:47
|
|
93
|
|
|
92. qwert 28.05.2026, 19:47
si diskusne prasa.....
▲
28.05.2026, 19:50
|
To som vytiahol zo škatulky VIEM
|
 |
|
89
|
|
|
87. Mima 28.05.2026, 16:45
Paaaani, zasa sa dohadujete? Diskutujte :-)
▲
28.05.2026, 16:46
|
Ak hráš hru, ktorú som pomenoval, tak všetko je momentálne v škatuľke s názvom NEVIEM a je tam teda i výrok, ktorý hovorí o tom či existujem ja 😉 
|
 |
|
|