hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
Keď sú Letnice len krátka epizóda
príspevkov 3 |
zobrazení 24 |
tému vytvoril(a) včera qwert
posledná zmena včera
|
2
|
|
|
1. qwert včera, 07:57
Vidíme to krasne na učeni jehovistov, pre ktorých boli Letnice len kratka epizoda..... Kresťanstvo začalo na Letnice. V momente, keď bol vyliaty Duch Svätý. V momente, keď sa naplnilo Ježišovo zasľúbenie. V momente, keď vznikla Cirkev.
Letnice neboli epizóda. Letnice boli štart. A trvá to dodnes.
Ale podľa ich učenia boli Letnice len krátky moment, ktorý sa týkal iba apoštolov. Ako keby Duch Svätý prišiel, pozdravil, urobil pár zázrakov… a potom sa vrátil...
▲
včera, 08:05
|
Odmietajú uzdravenie – presne ako farizeji Keď Ježiš uzdravoval, farizeji povedali:
„Robí to mocou Belzebuba.“
A dnes?
uzdravenie je vraj „od satana“,
modlitba za chorých je vraj „nebezpečná“,
pôsobenie Ducha je vraj „podvod“.
Presne rovnaká reakcia, akú mali farizeji, keď videli Božiu moc.
Odmietajú Ducha Svätého ako osobu Ježiš povedal:
„On vás naučí.“
„On vás povedie.“
„On vás usvedčí.“
„On vás pripomenie všetko, čo som vám povedal.“
Ale podľa ich učenia je Duch Svätý len:
sila,
energia,
nástroj,
niekde medzi elektrinou a vetrom.
A keď odmietneš Ducha, odmietneš Letnice. A keď odmietneš Letnice, odmietneš Cirkev. A keď odmietneš Cirkev, odmietneš to, čo Ježiš založil.
Kríž sa mení na koleso Ježiš zomrel na kríži. Nie na kolese. Nie na tyči. Nie na geometrickom symbole.
Kríž je:
znak vykúpenia,
znak obete,
znak víťazstva,
znak novej zmluvy.
Ale keď niekto odmietne kríž, musí si vymyslieť niečo iné. A tak sa z kríža stane „koleso“. Lebo kríž je príliš kresťanský.
Ježišovo dielo sa odsúva do úzadia Oni Ježiša síce spomínajú… ale jeho dielo:
neuchopia,
neprežijú,
nepostavia na ňom svoju vieru.
Ježiš je pre nich:
posol,
učiteľ,
príklad,
…ale nie Pán, ktorý naplnil zákon a otvoril éru milosti.
A tak sa vracajú do obdobia pred Letnicami Pre nich:
Letnice boli len krátka epizóda,
Duch Svätý bol len pre apoštolov,
Cirkev bola len pre prvé storočie,
zázraky boli len pre začiatok.
A týmto jedným tvrdením sa automaticky presúvajú:
späť do Starého zákona, späť pred kríž, späť pred vzkriesenie, späť pred Ducha Svätého.
A výsledok? Nie sú Ježišovi učeníci. Nie sú súčasťou Cirkvi, ktorú zhromažďuje Kristus. Nie sú v období milosti, ktoré začalo na Letnice.
Sú len skupina, ktorá:
má úctu k menu JHWH,
ale neuchopila dielo Ježiša,
číta Bibliu,
ale žije pred Letnicami,
hovorí o Bohu,
ale odmieta Ducha,
spomína kríž,
ale nahrádza ho kolesom
|
 |
|
ako odpoveď na :
1
|
Vidíme to krasne na učeni jehovistov, pre ktorých boli Letnice len kratka epizoda..... Kresťanstvo začalo na Letnice. V momente, keď bol vyliaty Duch Svätý. V momente, keď sa naplnilo Ježišovo zasľúbenie. V momente, keď vznikla Cirkev.
Letnice neboli epizóda. Letnice boli štart. A trvá to dodnes.
Ale podľa ich učenia boli Letnice len krátky moment, ktorý sa týkal iba apoštolov. Ako keby Duch Svätý prišiel, pozdravil, urobil pár zázrakov… a potom sa vrátil späť do neba s poznámkou: „Hotovo, ďalej si to už robte sami.“
A týmto jedným tvrdením sa celé ich učenie automaticky posúva:
späť pred Letnice,
späť pred Cirkev,
späť pred Ducha Svätého,
späť pred evanjelium v plnosti.
JEHOVISTI síce hovoria o Ježišovi, ale žijú v období pred Ježišovým dielom. Majú úctu k menu JHWH, ale neuchopia to, čo priniesol Kristus. Akceptujú, že Ježiš existoval, ale neuchopia, čo Ježiš odštartoval.
Kresťanstvo nie je návrat k Starému zákonu. Kresťanstvo je život v moci Ducha Svätého.
A ak niekto tvrdí, že Letnice boli len krátka epizóda, tak tým hovorí:
že Cirkev bola epizóda,
že Duch Svätý bol epizóda,
že Ježišovo zasľúbenie bolo epizóda,
že učenictvo bolo epizóda.
A to je absurdné.
Letnice sú začiatok. A Duch Svätý je motor, ktorý poháňa kresťanstvo dodnes.
|
 |
|
|
prevádzkuje diskusneforum.sk
kontaktuj správcu diskusného fóra
vytvoril dzI/O 2023 - 2026
verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 )
veľkosť : 47 360 B
vygenerované za : 0.236 s
unikátne zobrazenia tém : 2 112 954
unikátne zobrazenia blogov : 21 619
táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...
|
možnosti :
hlavná stránka
nastavenia
blogy
todo
hľadanie :
blog dňa :
If someone told me a tiny egg on top of a cartoon car would put me through the emotional equivalent of a full action movie, I’d laugh. But that was before I played Eggy Car. Now? Now I understand what true chaos feels like. Welcome to the Eggpocaly...
citát dňa :
Radšej ísť do roboty, ako nespať vôbec.
|